fot. Fotolia
Zapraszamy na Kongres Edukacji Finansowej

W ostatnim tygodniu marca odbywa się w całej Europie "Europejski Tydzień Pieniądza" (European Money Week). Instytucje i osoby zajmujące się edukacją ekonomiczną społeczeństwa oraz edukacją przedsiębiorczości zapraszamy do Warszawy na pierwszy Kongres Edukacji Finansowej, który odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. na PGE Narodowym (Stadion Narodowy).

Kongres Edukacji Finansowej organizują cztery fundacje działające w sektorze finansowym i zajmujące się tą tematyką od wielu lat. Naszym celem jest upowszechnienie edukacji finansowej i ekonomicznej. Kongres ma być ważnym elementem rozwijającej się szerokiej współpracy sektora finansowego z instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się tymi zagadnieniami. Pragniemy wspomagać rozwój edukacji finansowej w ramach realizacji obowiązkowej i nieobowiązkowej edukacji (programy nauczania, podręczniki, szkolenia nauczycieli, lekcje), także osób dorosłych oraz środowisk z utrudnionym dostępem do informacji, aby zapobiegać wykluczeniu finansowemu. Będziemy wspierać organizacje pozarządowe i firmy w praktycznej realizacji działań edukacyjnych w tym zakresie.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, zaś więcej informacji, program i formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: http://konferencje.alebank.pl/konferencje/kongres-edukacji-finansowej-2017/. Kongres Edukacji Finansowej organizowany jest jako jedno z działań w ramach programu Tydzień dla Oszczędzania (edycja 2016).

Kongresowi będzie towarzyszyć Aleja Edukacji Finansowej, w której organizacje zajmujące się edukacją finansową będą prezentować swoje projekty.

 

Organizatorzy wydarzenia:

 

Partnerzy wydarzenia: