fot. domena publiczna
Laureaci konkursu blogowego 2013

Jury w składzie przedstawicieli Fundacji Kronenberga i Fundacji Think! oceniło 118 blogów zgłoszonych na konkurs w ramach edycji 2013 Tygodnia dla Oszczędzania i wyłoniło następujących zwycięzców: 

W kategorii szkoła gimnazjalna Jury postanowiło przyznać tylko jedną nagrodę - III miejsce - w wysokości 1000 zł dla Marcela Rychtanka z Niepublicznego Gimnazjum „Keglik” w Środzie Wielkopolskiej za blog http://lapiemyoszczednosci.blogspot.com/. Opiekunem ucznia jest pan Krzysztof Pyrzyk.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce zajął zespół uczniów w składzie: Monika Grądzka, Robert Kazimierczak, Paweł Wągrowski z II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli za blog http://skarpety-zostaly-rzucone.blog.pl/. Otrzymują oni nagrodę w wysokości 2000 zł. Opiekunem uczniów jest pani Katarzyna Angerman.

II miejsce zajął Michał Lasek z Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Groszkowskiego w Tychach prowadzący bloga http://ekonomiczne.cba.pl. Otrzymuje nagrodę w wysokości 1500 zł. Opiekunem ucznia jest pan Bartosz Kiszewski.

III miejsce zajęła Ilona Aleksandrowicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach za prowadzenie bloga http://nabogatoo.pl/. Otrzymuje nagrodę w wysokości 1000 zł. Opiekunem uczennicy jest pani Agnieszka Przeździecka.

W kategorii bloga prowadzonego przez studentów:

I miejsce zajął blog http://oszczedzanie.newpr.pl prowadzony przez Adama Stalińskiego i Alicję Kuras z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Otrzymują oni nagrodę w wysokości 2000 zł.

II miejsce zajął blog http://domniemanie-genialni.blogspot.com/ autorstwa Macieja Kolańskiego z Politechniki Wrocławskiej i Alicji Urban z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Otrzymują oni nagrodę w wysokości 1500 zł.

III miejsce zajął Kamil Bąbel, student AGH w Krakowie, za blog http://kamilbabel.pl. Otrzymuje nagrodę w wysokości 1000 zł.

Kapituła przy ocenie brała pod uwagę jakość merytoryczną wpisów, samodzielność pisanych tekstów, dbałość o podawanie źródeł i podpisywanie zdjęć, ilość multimediów, przejrzystość i estetykę bloga.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy uczniom i studentom, którzy podjęli wyzwanie konkursowe - mamy nadzieję, że dzięki temu zyskaliście nowe informacje o zarządzaniu osobistymi finansami, umiejętności związane z prowadzeniem bloga i zaraziliście swoją pasją i wiedzą innych.