fot. Adobe Stock
Wystartowała piąta edycja PRP

Piąta edycja Programu Rozwoju Przedsiębiorczości nabiera rozpędu! Uczestnicy w wieku 18-35 lat spotkają się z praktykami biznesu i ekspertami, którzy pomogą im skutecznie przekuć pomysł w działanie i wzmocnić ich przedsiębiorczy potencjał.

Celem Programu Rozwoju Przedsiębiorczości jest przygotowanie młodych ludzi do założenia własnego biznesu. Bogata oferta szkoleń, webinarów, warsztatów, spotkań z ekspertami i doświadczonymi przedsiębiorcami to niepowtarzalna okazja, by popracować nad swoim pomysłem biznesowym lub rozwinąć własną firmę.

Przygotowujemy młodych ludzi na skuteczne działanie w przyszłości. Pomagamy im nie tylko dopasować się do nowych czasów, ale je wyprzedzić. Chcemy dodawać odwagi wszystkim tym, którzy chcą rozwijać swój potencjał i realizować biznesowe plany. Wierzymy, że inicjatywność i przedsiębiorczość napędzają rozwój gospodarczy - mówi Anna Bichta, prezes Fundacji Think!.

Od pomysłu do działania

Program Rozwoju Przedsiębiorczości to platforma łącząca i wykorzystująca doświadczenie przedsiębiorców i menedżerów z osobami poszukującymi swojej drogi lub stawiających pierwsze kroki w biznesie.

Ci, którzy rozważają różne scenariusze swojej przyszłości, w tym pracę na własny rachunek, mogą wziąć udział w webinarach rozwijających kreatywność, umiejętność pracy zespołowej czy świadome budowanie osobistej marki w social mediach.

Debiutujący przedsiębiorcy otrzymają odpowiedzi na najważniejsze pytania: czy mój pomysł chwyci na rynku?, jak go wycenić?, jak prowadzić sprzedaż e-commerce i budować społeczność w mediach społecznościowych? Eksperci podzielą się z nimi wiedzą z zakresu planowania, marketingu, finansów i sprzedaży, a także służyć będą feedbackiem pomocnym w rozwoju osobistym i zawodowym.

Nowością w tej edycji jest możliwość wykonania indywidualnego profilu motywacyjnego – tzw. Reiss Motivation Profile (RMP) oraz indywidualnego profilu FRIS, opisującego w specjalnym raporcie indywidualny styl myślenia i działania.
Ci, którzy już mają za sobą kilkuletnie doświadczenie w biznesie, zyskają narzędzia niezbędne do rozwoju własnej firmy poprzez udział w spotkaniach networkingowych oraz w sesjach mentoringowych z przedsiębiorcami, którzy z sukcesem prowadzą swoje firmy. W grupie mentorów znajdą się także doświadczeni managerowie Citi Handlowy i Citibank Europe Plc.

Nasza globalna inicjatywa Pathways to Progress wspiera młodych ludzi w zdobywaniu samodzielności zawodowej. Problem z brakiem pracy wśród młodych obywateli krajów UE w ubiegłym roku pogłębił się. Grupa osób uczących się i jednocześnie niepracujących w wieku od 15 do 24 lat względem 2019 r. powiększyła się o 16 proc. Poprzez nasze projekty społeczne chcemy pomagać młodym ludziom w odnajdywaniu się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, ale też kształtować w nich przedsiębiorczość. Jednym z elementów, które od lat w tym kontekście nam się sprawdza jest mentoring, w który zaangażowanych jest niemal 100 ekspertów Citi w Polsce, podkreśla Dorota Szostek-Rustecka, prezes zarządu Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

Rekrutacja do PRP

Rekrutacja do Programu odbywa się przez stronę projektu - Rozwijamy.edu.pl. To portal wiedzy pełen inspirujących artykułów, ciekawych wywiadów z przedsiębiorcami, a także quizów i materiałów wideo.

Warto także śledzić media społecznościowe Programu na Facebooku i Instagramie, by być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

Program jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! oraz Citi Foundation, we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.