fot. Fotolia
Dyplom ukończenia studiów nie jest najważniejszy

Zmienia się powoli podejście pracodawców do poszukiwanych pracowników. Posiadanie dyplomu ukończenia dobrej uczelni może okazać się niewystarczające, aby znaleźć pracę. „Ukończone studia nas nie obchodzą” – stwierdzili właśnie szefowie Ernst & Young (EY), globalnej firmy consultingowej z siedzibą w Londynie.

Co zatem może mieć znaczenie? Przedsiębiorcza postawa, aktywność społeczna, osobiste sukcesy, osiągnięcia, pasje, udowodniona umiejętność współpracy – wszystko to, na podstawie czego pracodawca może wyrobić sobie wstępne zdanie na temat przyszłego pracownika.

Eksperci firmy Ernst & Young zbadali, że nie ma korelacji między sukcesami na uczelni i w pracy. Same studia to zbyt mało, aby zakładać, że nowoprzyjęta osoba poradzi sobie z zadaniami w pracy. Dyplom to tylko papier, a firmie zależy na tym, aby jej pracownicy byli w stanie poradzić sobie z zadaniami niemal od razu.

„Sprawdziliśmy grupę 400 absolwentów. Nie znaleźliśmy korelacji między tym, że ktoś dobrze radził sobie na studiach, a tym, że radzi sobie jako pracownik.” – mówi w wypowiedzi dla brytyjskiego wydania Huffington Post Maggie Stilwell, partner zarządzająca w EY. Co więcej, przedstawiciele firmy uważają, że brak kwalifikacji akademickich nie będzie przeszkodą podczas aplikowania o pracę w ich korporacji.

(Źródło: Huffington Post, UK)